Czujnik wilgotności gleby Hunter Soil-Clik

Czujnik wilgotności gleby Hunter Soil-Clik
Kod produktu: HUN SOILCLICK
Dostępność: Wysyłka w 3-5 dni
Stara cena: 668.68 PLN
Cena brutto: 506.74 PLN
Cena netto: 411.98 PLN
Ilość:
Zapytaj o produkt Drukuj (PDF)
Dane techniczne: Firma: Hunter
Rodzaj czujnika: Czujnik wilgotności gleby

Czujnik wilgotności gleby Hunter Soil-Clik - kontroluj poziom wilgoci gleby z miernikiem Hunter!

Czujnik Soil-Clik to urządzenie do mierzenia wilgotności gleby. Sensor Soil-Clik wstrzymuje podlewanie, gdy podłoże jest zbyt wilgotne. Poziom wilgoci gleby mierzony jest za pomocą sondy czujnika. Czujnik Soil Clik jest odpowiednim rozwiązaniem do terenów otwartych, szczególnie polecany jest do kontroli systemu nawadniania pól uprawnych, plantacji, grządek warzywnych - czujnik wilgotności gleby Hunter pozwala sprawdzić, czy optymalizacja systemu została przeprowadzona poprawnie. 

Producent: Hunter

  • Sposób pracy: wykonuje pomiary wilgotności gleby co ustalony czas decydując o tym, czy elektrozawory mają zostać zamknięte
  • Montaż: jak najbliżej sterownika, na terenach pokrytych trawą sondę powinno się umieścić w strefie korzeniowej (ok 15 cm głębokości), w przypadku terenów porośniętych roślinnością wyższą głębokość sondy powinna być większa (w rzeczywistej strefie korzeniowej), w przypadku nowych nasadzeń umieścić w połowie bryły ziemi otaczającej korzenie. Najlepiej umieścić czujnik w strefie nasłonecznionej- najszybciej wysychająca część terenu. Max. 300 m odległości sondy od modułu.
    UWAGA: Czujnik umieścić za ostatnią strefą nawadniania (o największym numerze), aby sekcje poprzedzające nie spowodowały wstrzymania nawadniania w późniejszych sekcjach.
    Na 30 min przed montażem zanurzyć dolną część sondy w wodzie na 2/3 jej wysokości. Zanim rozpoczniemy użytkowanie sondy, po zakopaniu jej w glebie należy odczekać 2-3 dni, aby działanie było prawidłowe.
    Szare przewody- podłączanie sondy, żółte przewody- podłączanie modułu, białe przewody- podłączenie modułu do sterownika
  • Regulacja: poziom wilgotności po którym wstrzymane zostanie nawadnianie (w zależności od rodzaju gleby od 0 do 100 centibarów siły ssącej gleby- patrz: instrukcja)
  • Dane elektryczne: Zasilanie: 24 VAC, max. 100mA, przewód sondy: max 100m; 18AWG (1mm2) Przewód do zakopania bezpośrednio w ziemi

Wymiary:

Wymiary modułu:

Wysokość: 11,4 cm
Szerokość: 8,9 cm
Głębokość 3,2 cm

Wymiary sondy:

Wysokość: 8,25 cm
Średnica: 2,22 cm

Czujnik nie wymaga konserwacji ani wykopania sondy w okresie zimowym. Odporny na niskie temperatury.

 

Produkty podobne

Nasi klienci wybrali także

Mini stacja meteorologiczna Hunter MWS-FR - stacja pogodowa do twojej instalacji!
Stacja pogodowa Hunter MWS-FR

Stacja pogodowa Hunter MWS-FR

1328.45 PLN
1006.72 PLN
Kolektor RainBird 1" GZ na trzy elektrozawory
Kolektor Rain Bird 1" GZ na trzy elektrozawory
         
Trójnik PE GW

Trójnik PE GW

6.88 PLN
4.39 PLN
Elektrozawór RainBird 100-HV Elektrozawór Rain Bird jest urządzeniem atrakcyjnym cenowo. Jest przeznaczony dla niewymagających
Elektozawór Rain Bird 100-HV 1"