Zraszacze

Zraszacze to urządzenia używane w systemach nawadniania do jednolitego rozprowadzania wody na obszarach zieleni, takich jak ogrody, pola uprawne, szklarnie (mikrozraszacze) czy obiekty sportowe, czy przemysłowe. Głównym celem zraszaczy jest dostarczanie odpowiedniej ilości wody na obszar, który ma być poddany nawadnianiu. Różne typy zraszaczy oferują różnorodne technologie i wzory rozpylania, dostosowując się do różnych potrzeb nawadniania w zależności od rodzaju obszaru i roślinności.

  • Zraszacze rolnicze: W rolnictwie zraszacze są stosowane do nawadniania pól uprawnych, zwłaszcza w obszarach, gdzie opady deszczu są niewystarczające. Zapewniają one roślinom odpowiednią ilość wody, co ma istotny wpływ na plony.
  • Zraszacze ogrodowe na trawnik: Zraszacze są powszechnie używane w ogrodach domowych, na trawnikach, do dostarczania wody darni. Równomierne rozprowadzenie wody pomaga w utrzymaniu zdrowego wzrostu zielonej trawy.
  • Mikrozraszacze do szklarni: Służą głównie do precyzyjnego nawadniania, umożliwiając skoncentrowanie się na określonych obszarach np. powierzchnia szklarni. W uprawie roślin w szklarniach, gdzie kontrolowane nawadnianie jest kluczowe, mikrozraszacze mogą być stosowane do dostarczania wody w sposób równomierny.

Ogrodowe

Dysze