Czujnik deszczu Hunter Rain-Click

Producent:
Kod produktu: HUN RAINCLIK
Dostępność: Dostępny na magazynie
Stara cena: 184.52 zł Cena brutto: 172.99
Cena netto: 140.64 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 146.47
Dane techniczne
Producent: Hunter
Rodzaj czujnika: deszczu
Rodzaj podłączenia: Przewodowy
Przejdź do strony producenta

Czujnik deszczu Hunter Rain-Clik - wygodne rozwiązanie dla Twojego komfortu!

Najprostszy czujnik opadu deszczu Hunter pozwalający na regulacje pracy elektrozaworów ze względu na warunki atmosferyczne.

Czujnik deszczu Rain-Clik nie zaburza pracy sterownika, współpracuje z elektrozaworami dając im sygnał do zamknięcia/otwarcia przepływu. 

Wyłącznik deszczowy Rain Clik zbudowany jest z dysku o właściwościach higroskopijnych, który pęcznieje w skutek absorbcji wody przerywając czasowo obwody, aż do momentu przeschnięcia. Czas wysychania dysków jest zbliżony do czasu schnięcia darni. 

Wyjątkowo mocne metalowe ramię pozwala na dogodny montaż w prawidłowej, stabilnej pozycji.

Producent: Hunter

  • Sposób pracy: nasiąknięcie higroskopijnego dysku powoduje czasowe odcięcie obwodów, po wyschnięciu dysku nawadnianie jest ponownie uruchamiane
  • Montaż: jak najbliżej sterownika, najlepiej nisko nad ziemią (ale nie jest to warunek konieczny), w miejscu, które nie jest osłonione od deszczu (dachem, ścianą, roślinnością). Należy umieścić czujnik w miejscu średnio-nasłonecznionym ze względu na szybkość schnięcia dysku.
  • Regulacja: brak regulacji czułości na opad (3 mm), czas wysychania dysku
  • Dane elektryczne: obciążenie 24 VAC, 3 A, okablowanie 0,5 mm2 (20 AWG), zezwolenie UL, przerwania przewodu masy wspólnej między zaworami elektromagnetycznymi, a sterownikiem

Wymiary:
Wysokość: 6,4 cm
Długość: 18 cm

Czujnik nie wymaga konserwacji. Nie należy demontować go w okresie zimowym. Zawiera przewód osłonięty 0,8 mm o długości 7,6 m, dwużyłowy, zezwolenie UL

Kompatybilny z większością sterowników 230 V, oraz niektórymi czujnikami 9 V (informacja o kompatybilności w opisie sterowników)

Quick response wyłącza system w ciągu 2-5 min. Zwykły czas zerowania czujnika ok. 4 h. Czas zerowania przy pełnym zamoczeniu czujnika to ok 3 dni.

 

PODŁĄCZENIE CZUJNIKA RAIN CLIK HUNTER

* jeśli sterownik posiada specjalnie dedykowane wyjście na czujnik typu SEN, należy skorzystać z niego zamiast wyjścia C (Common)

Akcesoria
Podobne produkty
Nasi klienci wybrali także
108.95  zł
101.29 zł
6.49 - 163.98 zł
4.23 - 69.77 zł
37.64 - 1853.30 zł
28.98 - 1427.05 zł