RUBUM oprawa najazdowa z regulowanym kątem świecenia

Producent:
Kod produktu: POLNED 3159011
Dostępność: Wysyłka 1-2 dni
Stara cena: 411.41 zł Cena brutto: 370.27
Cena netto: 301.03 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 308.56
Dane techniczne
Barwa światła: biała ciepła 3000K
Kolor obudowy: Czarny
Materiał obudowy: Aluminium
Lampy podwodne: nie

Reflektor do zabudowy LED RUBUM

Unikalna budowa lampy Rubum pozwala na ustawienie kąta padania strugi. Jedyna tego typu lampa na rynku oferująca funkcje reflektora, a formę lampy najazdowej. Dyskretne źródło światła sprawdzi się do oświetlania drzew, krzewów, ogrodzeń, elewacji budynku,

UWAGA: Lampa zewnętrzna 12V! Wymaga użycia transformatora. Aby przeczytać więcej o zaletach oświetlenia niskiego napięcia kliknij TUTAJ.


Rodzaj oświetlenia: 

Lampa RUBUM ​jest oświetleniem punktowym, źródło światła posiada możliwość regulacji kąta świecenia żarówki do 45 stopni.

Przeznaczenie: 

Oświetlenie typu RUBUM stosuje się wzdłuż ciągów komunikacyjnych, przy schodach, przy podjazdach i wejściach do budynków. Mają za zadanie podkreślać i wyznaczać ciągi komunikacyjne oraz eksponować znaczące elementy w zagospodarowaniu terenu. Lampy najazdowe umożliwiają użytkowanie nawierzchni bez ograniczeń, ponieważ są one odporne na obciążenie. Można się po nich poruszać samochodami, zagłębione w nawierzchni nie stanowią żadnej bariery, a w środku dnia są praktycznie niewidoczne. Nadaje się do różnego rodzaju nawierzchni tj. desek podłogowych, glazury, terakoty, można ją również montować w kostce brukowej.    

Wygląd zewnętrzny: 

Lampa RUBUM ​składa się z obudowy dolnej, która jest zagłębiona w ziemi i nie jest widoczna po zamontowaniu w nawierzchni. Część górna ma formę pierścienia z aluminium anodowanego, w którym zamknięta jest żarówka osłonięta szkłem hartowanym. 

Źródło światła: 

Źródłem światła jest energooszczędna żarówka Power LED 5 Watt o barwie białej ciepłej.

Sposób montażu: 

Montaż oświetlenia odbywa się szybko i bezinwazyjnie nawet w istniejących nawierzchniach. Montuje się na wcisk przy pomocy blaszek rozporowych. Wystarczy przygotować wcześniej otwór o odpowiedniej średnicy. Przy montażu nie wymagany jest żaden specjalistyczny sprzęt ani dodatkowe śruby. 

Lampa posiada wbudowany przewód wyposażony we wtyczkę gotową do montażu w złączu marki Garden Lights.

Jeżeli chciałbyś więcej dowiedzieć się o okablowaniu oraz systemie łączenia PLUG & PLAY marki Garden Lights kliknij TUTAJ.

RUBUM 3159011
 
• rodzaj żarówki: MR16 5 LEDs 5W  (model 6194011)
• barwa: biała ciepła 3000K
• moc: 5W 
• strumień światła: 320 lumen
• wymiary: 160 x 110 mm (śr. x wys.) głębokość otworu 92 mm
materiał: czarne aluminium
klasa efektywności energ. A
klasa szczelności: IP67
kabel w zestawie: 2m H05RN-F

 

Strumień świetlny - informuje ile światła wychodzi ze źródła

Temperatura barwowa - Im niższa tym cieplejsze światło. Według polskich norm wyróżniamy trzy barwy światła:

  • barwę ciepłą (poniżej 3300 K)
  • barwę neutralną (od 3300 K do 5300 K)
  • barwę zimną (powyżej 5300 K)

 

barwa  światła

 

Akcesoria
Podobne produkty
Artykuły
Firma Graden Light stara się spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów wprowadzając nowe produkty oraz udoskonalając już istniejący asortyment tak by każdy znalazł odpowiednią lampę do swojego ogrodu. Sprawdź co nowego znajdziesz w ofercie na sezon 2021.
10.02.2021 Czytaj więcej
Zbliżają się święta i zapalają świąteczne lampki, dlatego przewód SPT to temat na czasie. Jego zastosowanie w oświetleniu sprawia, że drut SPT jest szczególnie popularny o tej porze roku, ale o różnice między typami SPT-1 i SPT-3 otrzymujemy wiele pytań od instalatorów oświetlenia.
21.11.2019 Czytaj więcej
Oświetlenie ogrodowe 12V ma niewątpliwie wiele zalet w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem 230V. Nie każdy potencjalny nabywca systemu oświetleniowego wie jakie są korzyści z wyboru systemu niskonapięciowego, dlatego warto zdawać sobie sprawę z niewątpliwych atutów instalacji 12V.
20.11.2019 Czytaj więcej