Lampa najazdowa / podwodna LEDA LED (barwa biała ciepła)

Producent:
Kod produktu: POLNED 4040601
Dostępność: Wysyłka 1-2 dni
Stara cena: 266.00 zł Cena brutto: 239.39
Cena netto: 194.63 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 199.51
Dane techniczne
Barwa światła: biała ciepła 3000K
Kolor obudowy: Srebrny
Materiał obudowy: Stal nierdzewna
Lampy podwodne: tak

Lampa najazdowa / podwodna LED LEDA

Oprawa najazdowa LEDA to lampa energooszczędna przeznaczona do zabudowy. LEDA dzięki wysokiej klasie szczelności i odporności na wodę może służyć także jako lampa podwodna. Doskonała do doświetlania dróg, tarasów oraz zbiorników wodnych. Odporna na nacisk 1500 kg.

UWAGA: Lampa zewnętrzna 12V! Wymaga użycia transformatora. Aby przeczytać więcej o zaletach oświetlenia niskiego napięcia kliknij TUTAJ.


Rodzaj oświetlenia: 

Lampa LEDA LED jest oświetleniem punktowym, źródło światła skierowane jest w górę.

Przeznaczenie: 

Oświetlenie LED do ogrodu LEDA  LED stosuje się wzdłuż ciągów komunikacyjnych. Ma za zadanie podkreślać i wyznaczać przebieg ścieżek oraz wyznaczać strefy funkcjonalne w zagospodarowaniu terenu. Lampy najazdowe umożliwiają użytkowanie nawierzchni bez ograniczeń, ponieważ są one odporne na obciążenie. Można się po nich poruszać samochodami, zagłębione w nawierzchni nie stanowią żadnej bariery, a w środku dnia są praktycznie niewidoczne. Nadaje się do różnego rodzaju nawierzchni tj. desek podłogowych, glazury, terakoty, można ją również montować w kostce brukowej.    

Wygląd zewnętrzny: 

Lampa LEDA  LED składa się z obudowy dolnej, która jest zagłębiona w ziemi i nie jest widoczna po zamontowaniu w nawierzchni. Część górna ma formę kwadratu ze stali nierdzewnej, w którym zamknięta jest żarówka osłonięta szklanym krążkiem. Ta lampa występuje również z żarówką o barwie białej ciepłej bądź niebieskiej i sfazowaną krawędzią pod nazwą SIRUS.

Źródło światła: 

Źródłem światła jest energooszczędna żarówka w module 6 razy LED o ciepłej barwie białej 12 Volt 1 W.

Sposób montażu: 

Montaż oświetlenia odbywa się szybko i bezinwazyjnie nawet w istniejących nawierzchniach. Montuje się na wcisk przy pomocy blaszek rozporowych. Wystarczy przygotować wcześniej otwór o odpowiedniej średnicy. Przy montażu nie wymagany jest żaden specjalistyczny sprzęt ani dodatkowe śruby. 

LEDA posiada wbudowany kabel z wtyczką przeznaczoną do włączenia lampy do dowolnego złącza marki Garden Lights.

Jeżeli chciałbyś więcej dowiedzieć się o okablowaniu oraz systemie łączenia PLUG & PLAY marki Garden Lights kliknij TUTAJ.

Materiał: stal nierdzewna
Kolor obudowy: srebrny
Wymiary: 52 x 70 x 70 mm (wys. x śr. x dł.)
Rodzaj żarówki: moduł 6 LEDs 1W (model 1066101)
Możliwość wymiany żarówki: tak
Barwa: biała ciepła 3000K
Moc: 1W 
Strumień światła: 35 lumen 
Rodzaj napięcia: 12 V AC/DC
Klasa efektywności energ.: A+
Klasa szczelności: IP67

Kabel w zestawie: tak, 2 m ze złączem (SPT-1W)

 

Strumień świetlny - informuje ile światła wychodzi ze źródła

Temperatura barwowa - im niższa temperatura barwowa, tym cieplejsze światło. Według polskich norm wyróżniamy trzy barwy światła:

  • barwę ciepłą (poniżej 3300 K)
  • barwę neutralną (od 3300 K do 5300 K)
  • barwę zimną (powyżej 5300 K)

 

barwa  światła

 

Akcesoria
Podobne produkty
Artykuły
Zbliżają się święta i zapalają świąteczne lampki, dlatego przewód SPT to temat na czasie. Jego zastosowanie w oświetleniu sprawia, że drut SPT jest szczególnie popularny o tej porze roku, ale o różnice między typami SPT-1 i SPT-3 otrzymujemy wiele pytań od instalatorów oświetlenia.
21.11.2019 Czytaj więcej
Oświetlenie ogrodowe 12V ma niewątpliwie wiele zalet w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem 230V. Nie każdy potencjalny nabywca systemu oświetleniowego wie jakie są korzyści z wyboru systemu niskonapięciowego, dlatego warto zdawać sobie sprawę z niewątpliwych atutów instalacji 12V.
20.11.2019 Czytaj więcej
Pierwszym elementem, który składa się na niskonapięciową instalację oświetlenia ogrodu jest transformator. Zadaniem tego urządzenia jest zmiana wysokiego napięcia pochodzącego z instalacji na niskonapięciowe biegnące za transformatorem.
02.08.2017 Czytaj więcej