Lampa do zabudowy UMBRA LED (barwa biała ciepła)

Producent:
Kod produktu: POLNED 3152051
Dostępność: Wysyłka 1-2 dni
Stara cena: 210.75 zł Cena brutto: 189.68
Cena netto: 154.21 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 158.07
Dane techniczne
Barwa światła: biała ciepła 3000K
Kolor obudowy: Srebrny
Materiał obudowy: Stal nierdzewna
Lampy podwodne: nie

Lampa do zabudowy UMBRA LED

Lampa ogrodowa UMBRA to oprawa do zabudowy. Oprawa nie licuje się z poziomem nawierzchni - pierścień wystaje ponad powierzchnię Lampa polecana do montażu bezpośredniego w gruncie, na ściankach, filarach, murkach, podbitkach i podsufitkach. 

UWAGA: Lampa zewnętrzna 12V! Wymaga użycia transformatora. Aby przeczytać więcej o zaletach oświetlenia niskiego napięcia kliknij TUTAJ.


Rodzaj oświetlenia: 

Lampa UMBRA LED jest oświetleniem punktowym. Źródło światła skierowany jest w określoną stronę. Przy wbudowaniu oświetlenia w nawierzchnię promienie światła skierowane są w górę.  

Przeznaczenie: 

Lampę z modelu UMBRA LED stosuje się do podświetlenia podjazdów przed budynkami mieszkalnymi, wszelkiego rodzaju schodów i murków oporowych. Za pomocą lampy UMBRA montowanej bezpośrednio w nawierzchni można oświetlać ścieżki i drogi dojazdowe. Lampy do zabudowy można stosować również do podświetlania bryły budynku umieszczając ją bezpośrednio w opasce przylegającej do budynku. Lampę można stosować z dwóch różnych pozycjach "uplight" źródło światła skierowane do góry lub "downlight" w podsufitkach w podbitkach. 

Wygląd zewnętrzny: 

Lampa UMBRA LED składa się z dwóch części dolnej, która ma kształt walca o przekroju koła w którym znajduje się żarówka oraz wszystkie pozostałe elementy. Część górna po zamontowaniu znajduje się na montowanej nawierzchni, Obudowa górna ma kształt krążka ze stali nierdzewnej z otworem w środku, w którym znajduje się żarówka osłonięta krążkiem ze szkła hartowanego.

Źródło światła: 

Źródłem światła w lampie UMBRA LED jest żarówka ledowa SMD  3 W, 12 Volt.                          

Sposób montażu: 

Lampę UMBRA LED można montować bezpośrednio w nawierzchniach. Przed przystąpieniem do montażu należy przygotować odpowiedni otwór o średnicy, która pozwoli na włożenie lampy. Montowanie odbywa się za pomocą blaszek rozporowych, które po włożeniu do otworu rozszerzają się blokując obudowę lampy i zabezpieczając ja przed wysunięciem.

Lampa posiada kabel wyposażony we wtyczkę gotową do podpięcia lampy w dowolne złącze marki Garden Lights.

Jeżeli chciałbyś więcej dowiedzieć się o okablowaniu oraz systemie łączenia PLUG & PLAY marki Garden Lights kliknij TUTAJ.

Materiał: aluminium
Kolor obudowy: czarny
Wymiary: 85 x 105 mm (wys. x śr.)
Rodzaj żarówki: MR16 3 LEDs 3W  (model 6193011)
Możliwość wymiany żarówki: tak
Barwa: biała zimna 8000K (przełącznik zmiany barwy)
Moc: 3W 
Strumień światła: 190 lumen 
Rodzaj napięcia: 12 V AC/DC
Klasa efektywności energ.: A+
Klasa szczelności: IP44

Kabel w zestawie: tak, 2 m złączem (SPT-1W)

 

Strumień świetlny - informuje ile światła wychodzi ze źródła

Temperatura barwowa - im niższa temperatura barwowa, tym cieplejsze światło. Według polskich norm wyróżniamy trzy barwy światła:

  • barwę ciepłą (poniżej 3300 K)
  • barwę neutralną (od 3300 K do 5300 K)
  • barwę zimną (powyżej 5300 K)

 

barwa światła

 

Akcesoria
Podobne produkty
Artykuły
Zbliżają się święta i zapalają świąteczne lampki, dlatego przewód SPT to temat na czasie. Jego zastosowanie w oświetleniu sprawia, że drut SPT jest szczególnie popularny o tej porze roku, ale o różnice między typami SPT-1 i SPT-3 otrzymujemy wiele pytań od instalatorów oświetlenia.
21.11.2019 Czytaj więcej
Oświetlenie ogrodowe 12V ma niewątpliwie wiele zalet w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem 230V. Nie każdy potencjalny nabywca systemu oświetleniowego wie jakie są korzyści z wyboru systemu niskonapięciowego, dlatego warto zdawać sobie sprawę z niewątpliwych atutów instalacji 12V.
20.11.2019 Czytaj więcej
Pierwszym elementem, który składa się na niskonapięciową instalację oświetlenia ogrodu jest transformator. Zadaniem tego urządzenia jest zmiana wysokiego napięcia pochodzącego z instalacji na niskonapięciowe biegnące za transformatorem.
02.08.2017 Czytaj więcej