Aktualności

Podsumowanie szkoleń dla instalatorów w sezonie 2017 z projektowania systemów nawodnień

2017-04-18
W roku 2017 odbyły się kolejne z naszych bezpłatnych szkoleń dla instalatorów, na którym gościliśmy ponad 130 osób z całej Polski. Nasi uczestnicy reprezentowali różny poziom zaawansowania - od osób początkujących do średnio zaawansowanych.
więcej

Nawadnianie chłodzące, czyli jak kształtować warunki termiczne na polu w czasie upałów

2017-03-02
Deszczownie mogą kształtować warunki termiczne pola. Znajdują zastosowanie zarówno w obniżaniu temperatury i tworzeniu odpowiedniego mikroklimatu w czasie upałów, jak i w ochronie antyprzymrozkowej podczas występowania temperatur niskich lub wręcz minusowych. Jak schłodzić pole? Czym schłodzić pole? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz na naszych aktualnościach!
więcej

Sterowanie nawadnianiem przez Internet

2017-01-24
W dobie całkowitej komputeryzacji świata producenci asortymentu nawodnieniowego wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów. Już od paru dobrych lat powtarzające się zapytania o możliwość sterowania nawadnianiem przez Internet zmusiło niejako czołowe firmy nawodnieniowe do wprowadzenia możliwości sterowania instalacją dzięki połączeniom Wi-Fi.
więcej

Międzynarodowe targi nawodnieniowe 2016

2016-12-15
Firma HB-System pod koniec sezonu 2016 roku miała przyjemność uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Nawodnieniowych.

Przedstawicielstwo naszej firmy w ciągu trzech niezwykle intensywnych dni odwiedziło stoiska wystawowe naszych najważniejszych partnerów handlowych m.in. stanowisko Rain Bird, pawilon Hunter, stoisko NaanDanJain czy Rain Spa.
więcej

System nawadniania - zrób to sam - 01. Jak zmierzyć źródło wody

2019-08-31
Projektowanie systemu nawadniania powinniśmy zawsze zacząć od określenia źródła wody. Ten krok jest nagminnie pomijany przez niedoświadczonych instalatorów, którzy liczą na to, że "jakoś to będzie" metodą prób i błędów. Tymczasem wykonując kilka prostych czynności można zaoszczędzić wiele nerwów, pieniędzy i czasu. Pomiar źródła wody trwa kilka sekund, a dzięki niemu możemy realnie ocenić możliwości naszego ujęcia i uniknąć kosztownych pomyłek.
więcej

Nawadnianie w szklarni

2016-12-06
Uprawy pod osłonami wymagają szczególnej pielęgnacji, a ich nawadnianie powinno charakteryzować się wyjątkową precyzją. Proponujemy Państwu szeroką gamę niezawodnych produktów kroplujących. Dodatkowo do wspomagania ukorzenienia się i kiełkowania roślin posłużą Państwu oferowane przez firmę HB-System zamgławiacze i mikrozraszacze drobnokropliste.
więcej

Nawadnianie borówki amerykańskiej

2016-12-02
Nawadnianie borówki amerykańskiej dobrze jest rozplanować już zimą, aby na wiosnę mieć przygotowany plan instalacji i zająć się samym montażem. Aby system działał poprawnie, ważne jest prawidłowe zaprojektowanie systemu nawadniania i wybór odpowiednich elementów systemu.
więcej

Taśma kroplująca czy linia kroplująca ?

2016-11-09
Nawadnianie kropelkowe - jaki przewód kroplujący wybrać? Zapoznaj się z zaleceniami dotyczącymi wyboru przewodu kroplującego w zależności od podlewanej powierzchni. Unikaj popełniania błędów przy projektowaniu.

Wybierz odpowiedni produkt z poradnikiem HB-System!
więcej

Taśmy kroplujące producent - która firma produkuje najlepsze taśmy kroplujące na rynku?

2016-10-26
Taśmy kroplujące producent - czyli co odróżnia modele taśm nawadniających oferowane przez różne firmy produkujące asortyment nawodnieniowy. Zapoznaj się z wielkim porównaniem produktów oferowanych przez firmę HB-System.

Dokonaj świadomego wyboru odpowiedniej taśmy kroplującej!
więcej

Nawadnianie kropelkowe porady. Najczęstsze błędy przy projektowaniu i wykonywaniu instalacji nawadniania kroplowego i jak ich uniknąć.

2016-10-21
Uniknij błędów przy projektowaniu systemu kroplowego. Jaka linia kroplująca jest najlepsza? Jak układać linię kroplującą? Dowiedz się w jaki sposób przedłużyć żywotność systemu kroplowego i jak uniknąć zapychania emiterów linii. Dokonaj świadomego wyboru odpowiedniego produktu z oferty HB-System.

Zapraszamy do skorzystania z porad dotyczących wyboru oraz montażu linii kroplujących!
więcej